Podlahové vytápění

Provádíme kompletní rozvody podlahového topení . Veškeré topenářské zásahy jsou prováděny zkušenými topenáři s několikaletou praxí v oboru. V současné době se stále častěji instaluje do rodinných domů. Hlavní přínos je úspora energie (není nutné při ohřevu vody vynaložit tolik energie jako u klasického topení) a rovnoměrně prohřátý interiér.

Výhody podlahového topení :

  • Největší výhodou, kterou budeme vnímat každý den je vynikající rozložení teploty vzduchu v interiéru. Podlahové vytápění zaručuje nejlépe tzv. tepelnou pohodu i proto, že většina z nás ji nejvíce vnímá jako teplo od nohou a to po celé ploše místnosti.
  • Velkým pozitivem je nižší energetická náročnost a tím i nižší náklady na vytápění. Nižší energetická náročnost je dána nižší teplotou vody v topném okruhu než v případě konvekčního vytápění radiátory. 
  • Plísně, ale i prach nejsou příznivé pro zdraví. Tím, že u podlahového topení je nižší cirkulace vzduchu v místnosti je nižší i víření prachu, což ocení především alergici.
  • Podlahové vytápění navíc nezabírá žádný prostor a nenarušuje interiér. Dává tak interiéru větší flexibilitu.
  • V neposlední řadě je podlahové topení otevřené pro všechny zdroje tepla, jako je plynový kotel, elektrokotel, tepelné čerpadlo, solární panely či jejich kombinace.